Topic: Sprzedaż działki

Jestem właścicielką działki razem z moją mamą – tak się złożyło że udziały w działce są pół na pół. Ostatnio była rodzinna narada i zdecydowaliśmy żeby ziemię sprzedać a pieniądze miałabym dostać jako taki kapitał na nową drogę życia (planuję wyjść za mąż niedługo). Jakie formalności trzeba spełnić żeby ruszyć z tym w ogóle?

Re: Sprzedaż działki

Hm żadna ze mnie specjalistka ale skoro działka ma w tej chwili dwóch właścicieli czyli mamę i Ciebie to chyba najrozsądniej byłoby gdyby zrobić Ciebie jedynym właścicielem. W tym celu Twoja mama musiałaby przepisać udział w działce na Ciebie.

Re: Sprzedaż działki

Koleżanka bardzo słusznie radzi – jak przepiszecie ziemię na Ciebie to łatwiej będzie ją sprzedać i cała kasa trafi prosto na Twoje konto. Oczywiście rejent musi przygotować najpierw akt notarialny z darowizną i to musisz z mamą załatwić w kancelarii notarialnej.

Re: Sprzedaż działki

Sądzę, że z czymś takim żadnego problemu nie będzie. Dla notariuszy takie przepisywanie własności szczególnie w obrębie jednej rodziny to kaszka z mleczkiem. Jak macie już kancelarię na oko to po prostu tam idźcie i wszystko wam powiedzą. Cała procedura na pewno nie zabierze dużo czasu znając życie najdłużej poczekacie na wpis w księdze wieczystej ale to już po stronie sądu leży.