Topic: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

Mam w firmie wprowadzone zasady realizacji zamówień, ale chyba jest coś z tym nie tak, bo koszty po dwóch miesiącach używania wyszłu mi kosmiczne. Tak być nie może, bo pójdę z torbami. Logistycy poradźcie jak wyjść z tego impasu.

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

No i tutaj się kłania znajomość rozwiązań multimedialnych. Ja od dawna korzystam z systemu wewnętrznego, który całą operację logistyczną tak zautomatyzował, że zapomniałem nawet co to tabelka przestawna w Excelu. Wszystko mam podane na tacy, dlatego zainteresuj się tym zagadnieniem.

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

Jakieś szczegóły…

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

No jasne, chodzi o program TMS, który planuje zadania dla kierowcy od zamówienie towaru po jego dowiezienie. Program sam dopasowuje system dowozu ze względu na przykład na miejsce, dostępny pojazd, koszty i tak dalej. Generalnie to mózg całej operacji.

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

No teraz to rozumiem…

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

Teraz to prawie każdy logistyk stosuje rozwiązania mobilne właśnie ze względu na to, że ograniczają znacznie koszty operacyjnie. A jak szef rząda oszczędności to najprostsza sprawa zrobic to w ten sposób.

Re: Metoda na ograniczenie kosztów transportu towaru.

A poza tym planowanie transportu zajmie Ci kilkanaście minut, a nie kilka godzin, więc masz kolejne oszczędności.