Topic: Czy tarczą do betonu można ciąć drewno?

Czy ktoś na podstawie swoich doświadczeń odpowiedziałby mi na pytanie czy tarczą do betonu uda mi się pociąć drewno? Nie jest tego dużo, dlatego nie opłąca mi się kupować specjalnej tarczy do drewna. Na precyzji też mi nie zależy aż tak bardzo. Będę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam.

Re: Czy tarczą do betonu można ciąć drewno?

Powinno pójść ale nie polecam i nigdy tego nie próbowałem. Tak w ogóle to nawet bardzo dobre tarcze do drewna kosztują mało wiec wlasciwiezadnejoszczednosci nie uzyskasz. Nie wiem co tam chcesz ciac ale narobisz sobie duzo roboty jak nie zepsujesz materiału. Nie wyglupiajsie tylko kup sobie normalna tarcze i zrób co masz zrobić.

Re: Czy tarczą do betonu można ciąć drewno?

Niedawno na działce była mi potrzebna segmentowa tarcza do betonu którą kupiłam naprawdę bardzo okazjonalnie, ale nie wyobrażam sobie żebym miała jej używac do czegoś innego niż beton. Dlatego coś ma jakieś przeznaczenie żeby do tego używać. W gre wchodzą inne materiały inne właściwości a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Re: Czy tarczą do betonu można ciąć drewno?

Głos rozsądku... bezpieczeństwo jest najważniejsze, a przy takim kombinowaniu może być róznie. Zamawiałem niedawno taśmy ścierne bo stare miały ślady zużycia i było ryzyko że pękną, trafią w ciało i będzie ślad, a tu kolega tak kombinuje że aż ręce opadają.