Topic: Czy materac może leżeć na ziemi?

Hey, orientujecie się może czy jak kupię materac do spania to mogę go połozyć na ziemi i nic mu nie będzie? W sensie czy nie będzie się odkształcał?

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

No na ziemi to go nie kładź, chyba że w domu zamiast podłogi jest klepisko, wówczas mozna to rozważyć wink

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Nie no jasne, ze nie mam klepiska smile Chodzi mi o to czy pod materac koniecznie musze kupicłuż-ko ze stelażem. Bo Obecnie wynajmuję pokój w mieszkaniu studenckim i nie ma tam łóżka, zatem musze coś kupić i zastanawiam się ile potrzebuję na ten zakup przeznaczyć. Od razu powiem, obecnie śpię na fotelu smile

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Aj czepiają się tych słówek co niektórzy. Generalnie to zaleca się dla kondycji materaca żeby le-żał on na stelażu. Zatem na twoim miejscu kupiłabym jednak i łóżko i materac.

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Zdecydowanie stelaż jest obowiązkowy. Materac który połozysz na płaskiej powierzchni takiej jak podłoga szybko ulegnie uszkodzeniu. Znam to z własnego przykładu i żałuję że nie kupiłem od razu kompletu.

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Tak też własnie czytałam, ale chciałam tez poznać opnie z życia wzięte. To jeszcze lepie jest wy-brac materac lateksowy czy kieszonkowy?

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Spałem na wielu materacach i powiem ci że niezrównane w komforcie uzytkowania są materace kieszeniowe. Bardzo wygodne, niezależnie od ich twrdości. Każda sprężyna pracuje osobno i osobno reaguje na nacisk. ja lubię spac na boku, więc taki system paracy sprężyn jest bardzo ko-rzystny dla mojego kręgosłupa. Poza tym cena tych materacy tez jest zachęcająca.

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

No własnie tak na nie patrzyłam, z tym że jestem alergikiem i nie wiem czy to akurat na dłuższą metę będzie dobre rozwiazanie zwłaszcza, w mieszkaniu studenckim. Ale z kolei materce latek-sowe są drogie i tu pojawia się problem.

Re: Czy materac może leżeć na ziemi?

Materace lateksowe dla alergików to czyste zbawienie, wiem coś o tym, bo mój syn cierpi na aler-gię, zwłaszcza wiosną i wczesnym latem. Odniosę się do ceny tych materaców, bo to akurat zdaje się ciebie nurtować, to nie jest ona duża. Nie wiem czy orientowałaś się w cenach sklepów inter-netowych, bo na przykład na tej stronie mjakmaterac.pl/7-wyroby-medyczne ja ku-powałam materac lateksowy dla syna i zapłaciłam mniej niż za materac tradycyjny. A jakość i wykonanie naprawdę mnie mile zaskoczyła.