Topic: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

Cześć wszystkim. Chciałbym zapytać osoby znające się na rzeczy czy mógłbym uzyskać odszkodowanie od przewoźnika, który doprowadzając do wypadku spowodował uszczerbek na moim zdrowiu? Jak ewentualnie wyglądałaby taka sprawa, co musiałbym przygotować? Bardzo proszę o odpowiedzi, szczególnie osoby mające doświadczenie w takich sprawach. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Re: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

Witam! Sprawa jest oczywiście do wygrania i mógłbyś takie odszkodowanie uzyskać, ale wymaga dogłębnego przeanalizowania. Takimi sprawami zajmują się radcy prawni Zielona Góra z tego co pamiętam stała się kiedyś głośna z powodu podobnego zdarzenia kiedy prywatny kierowca wiozący pracowników do Niemiec doprowadził do wypadku przez co jednej osobie pękł kręgosłup i została inwalidą. Stanęło na tym że udowodniono kierowcy że jechał nieostrożnie i przez jego nieuwagę doszło do tragedii.

Re: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

Pamiętam tę historię, bo otworzyła wielu osobom drogę do uzyskania świadczeń jakimi są odszkodowania powypadkowe Zielona Góra w ogóle często staje się miejsce podobnych wypadków i spraw, chyba nawet w tym roku miało miejsce coś podobnego, z tą różnicą że dotyczyło to dwóch biznesmenów którzy wybrali sie na szybką przejazdzkę z takim samym finałem – jeden został inwalidą i procesuje sie z kierowcą.

Re: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

Nie wiem jak trzeba mieć zrytą morlaność żeby się na coś takiego decydować. Wypadek nie jest dla nikogo przyjemny i chyba nikt nie doprowadza do niego celowo. Jak można obarczać kogoś kto prowadził odpowiedzialnością za niefortunny los. Dla mnie to nie pojęte.

Re: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

Nie zgodzę się z Tobą bo jeśli ktos jezdzi jak szatan to predzej czy pozniej doprowadza do wypadku i ponosi odpowiedzialność swojej lekkomyślności. Niestety, trzeba być człowiekiem odpowiedzialnym.

Re: Jak skutecznie dojść odszkodowania po wypadku?

No ale chyba ktoś kto wsiada do auta z kimś nieodpowiedzialnym również powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i tego nie robić w obawie o swoje zdrowie. Nie oceniam ludzkiej moralności ja po prostu bym tak nie postapiła i tyle.