Topic: Na czym lubicie układać puzzle

Siema, tak się zastanawiałam na czym ludzie układają puzzle. Ciekawe co jest najbardziej popularne podłoga, deseczka, jakiś stół? Mi najlepiej się układa puzzle na sklejce. Dostałam taką przyciętą, specjalnie do puzzli od mojego męża jakiś czas temu. i jest bardzo wygodna. Gdy kończę wsuwam pod lóżko i nie zajmuje nic miejsca. A ja mam małe mieszkanie także to jest dosyć istotne problem. a jak to jest u was? jak sobie radzicie?

Re: Na czym lubicie układać puzzle

W przypadku dużych puzzli najlepiej się sprawdzi płyta HDF. W sklepie można ja dociąć do około jednego milimetra. Ja zaopatrzyłam się od razu w kilkanaście więc za sztukę wyszło mi nie dużo. Już od jakiegoś czasu nie musze kupować nowych bo wystarczają mi te co mam. W sumie można potraktować to jako jednorazowy zakup.

Re: Na czym lubicie układać puzzle

Jak układam na przykład takie puzzle 10000 elementów to wystarczą mi arkusze papieru, tylko takie duże jak europalety. To jest dokładnie sto dwadzieścia na osiemdziesiąt centymetrów. Mi to całkowicie wystarczy. W przypadku większych obrazków można to podzielić na sekwencję. Potem to podklejam i utrwalam.

Re: Na czym lubicie układać puzzle

Przede wszystkim to zależy co to są za puzzle. Puzzlami fluorescencyjnymi bawiłam się na kartonie. takim co został mi po telewizorze. Jestem takim trochę ekologicznym  frikiem i wole wykorzystać stare materiały i niż kupować cokolwiek nowego. U mnie się sprawdził. Podkleiłam to potem i wygląda super, szczególnie  w nocy gdy zgasi się światło.

Re: Na czym lubicie układać puzzle

Każdy materiał jest dobry tylko musi być sztywny. Karton może się uginać pod ciężarem cała, ale w sumie to są moje podejrzenia, bo nie mam swojego doświadczenia w  tym względzie.