Topic: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

Prowadzę niewielki biznes od kilku lat, dopiero niedawno dałem się namówić na założenie strony internetowej. Trochę mnie kosztowała, natomiast odwiedzin strony jest bardzo mało. Osoba która zakładała stronę, mówi, ze wszystko z nią ok, tylko jeśli chcę mieć efekty to muszę zacząć pozycjonować swoją stronę. Po pierwsze nie wiem na czym to dokładnie polega, bo opisy w necie są niejasne, jakie przyniesie to korzyści, ile kosztuje i czy jest rzeczywiście opłacalne?

Re: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

Ciężki temat, bo z pozycjonowaniem to tak jak z małżeństwem. Jedne sa udane, inne można określić jako inwestycje nietrafione. Współpracowałem z dwoma firmami w róznym przedziale czasowym. Pierwsza - droższa firma wypromowała moją witrynę w wyszukiwarce, zleceń było sporo (usługi holowania), ale trochę to trwało. Później dostałem tańszą ofertę pozycjonowania. Strategia miała być szybka i drapieżna. A w efekcie dostałem karę i strona została usunięta z wyników wyszukiwania..

Re: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

Jeśli chodzi o proces pozycjonowania stron, korzyści i metodologię to polecam poczytać ten artykuł https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/. Ogólnie rzecz ujmując prostymi słowy pozycjonowanie stron ma celu wywindować stronę internetową na czołówkę wyników wyszukiwania, dzięki czemu klient szybciej trafi na twoją ofertę i być może z niej skorzysta. Z tego co czytałam większośc ludzi ogranicza się do przejrzenia wyników tylko z pierwszej strony wyszukiwarki, także im wyższa pozycja na liście, tym więcej klientów.

Re: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

No ok, przeczytałem artykuł i mam takie pytanie: skąd będę wiedział, że dana firma naprawdę zasługuje na moją uwagę i pieniądze?

Re: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

Sama szukam takiej firmy, przeczytałam gdzieś że trzeba korzystac z pierwszych wyników wyszukania, bo jeśli ktoś sam umie się wypromować to i ciebie wypromuje.

Re: Na czym polega pozycjonowanie stron i czy jest opłacalne?

Zgadzam się z przedmówczynią. inną dobrą alternatywą jest sprawdzanie opinii o firmie i ich referencji od klientów. Ja się zdecydowałam na usługi Grupa TENSE sp. z o.o. sp. k. Widziałam, ze robili kampanie dla znanych marek i to wielu, na rynku funkcjonują już kilku lat, sprawdziłam opinie i wydali mi się spoko. Zrobili mi bezpłatną wycenę i wyszło taniej niż u konkurencji, więc pomyślałam czemu nie?