Topic: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Witam. Mam problem z pytaniem jak w temacie, posiadam na zakładzie frezarkę cnc i z racji dużej wydajności potrzebuję do tego jakiś system smarowania. Łożyska dość szybko się zużywają a nie chcę tracić czasu na ręczne smarowanie tego co kilka cykli pracy. Znacie kogoś kto projektuje i montuje takie układy?

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Powiem ci że nie wiem czy to nie jest ogólnie niszowy temat. Z tego co widziałem w internecie to są firmy które zajmują się montażem systemów centralnego smarowania ale to musiał byś szukać czegoś konkretnego w twoim rejonie.

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

U nas na linii produkcyjnej kilka lat temu zakładała taki system firma ze strony internetowej centralne-smarowanie.com. Ta firma dostarcza najwyższej jakości pompy, dozowniki i smarownice do automatycznego lub ręcznego smarowania.

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Nie no ręczne smarowanie to odpada bo tak jak już mówiłem, przed długi czas robiliśmy to w ten sposób i strasznie dużo czasu na tym tracimy. Teraz mamy jeszcze więcej zamówień i chciał bym aby obsługa frezarki kończyła się na włożeniu bloku materiału.

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Nie polecę ci nic konkretnego bo nie korzystałem z prywatnych firm, ale wiem że u nas na zakładzie jest coś takiego. Masz zbiornik z olejem połączony z układem który za pomocą węży doprowadza olej do elementów gdzie potrzebne jest smarowanie. Na pewno są prywatne firmy które robią takie rzeczy.

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Jedną z takich firm jest właśnie ta ze strony http://www.centralne-smarowanie.com/. Wiadomo, że tam gdzie jest duże tarcie potrzebne jest smarowanie olejem, firma montuje takie systemu w różnych maszynach, w zależności od woli klienta. Bardzo rzetelna firma pracująca na wysokiej klasy sprzęcie wink

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Jestem tylko ciekawy ile kosztuje zaprojektowanie i złożenie takie układu. Domyślam się że musi to być jakoś specjalnie obliczone na podstawie parametrów maszyny jak duża dawka ma być smarowidła?

Re: Czy istnieją jakieś systemy smarowania olejem dla maszyn w fabryce?

Jest coś takiego jak efekt przesmarowania, ma to trochę mniej groźny skutek niż brak smarowania ale mimo wszystko może uszkodzić maszynę. Trzeba wyliczyć odpowiednią dawkę smaru ale tym już zajmują się fachowcy. Ja osobiście mam nikłe pojęcie na ten temat.