Topic: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Dzień dobry. Zawsze marzyłam, żeby zamieszkać w górach i wiele wskazuje na to, że w końcu to marzenie się spełni. Wiąże się to jednak z pewnymi obowiązkami, które nie dotyczą wiekszości osób mieszkających w miastach. Chodzi mi np. o użytkowanie szamba. Czy możecie mi napisać z czym konkretnie wiąże się ten obowiązek?

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

No cóż, użytkowanie szamba to przede wszystkim dbanie o to, by się nie przepełniało. Regularne wywożenie nieczystości przez profesjonalne szambiarki to najważniejszy obowiązek posiadaczy szamba. Pod linkiem http://jedwabne.fabeton.pl/ znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, jak często trzeba opróżniać zbiornik.

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Z tego co się tam dowiedziałam wynika, że szambo wymaga częstszego opróżniania w przypadku wyboru zbiornika jednokomorowego. Czy w takim razie lepiej zdecydowac się na zbiornik dwukomorowy?

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Trudno powiedzieć. Ja zdecydowałem się na jednokomorowe szambo betonowe w Chęcinach, bo wydawało mi się to prostszym rozwiązaniem niż montaż zbiornika dwukomorowego. Zbiornik wielokomorowy wydawał mi się zbyt skomplikowaną inwestycją, ponieważ wiązał się z koniecznością zrobienia tzw. drenażu, który służyłby do rozprowadzania oczyszczonej wody z szamba po gruncie.

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

A dla mnie szambo dwukomorowe jest lepszym wyborem. Przeczytałem na stronie http://szczucin.fabeton.pl/, że w dalszej perspektywie jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, gdyż wywóz nieczystości odbywa się średnio raz w roku, a nie raz w miesiącu. Zamówiłem sobie opisywane tam szambo dwukomorowe ponad rok temu i nie narzekam, bo jak do tej pory musiałem opróżniać zbiornik tylko raz.

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Trzeba tylko wiedzieć, że szambo dwukomorowe nie na każdym terenie się sprawdzi. Nie jest wskazane na terenach podmokłych, ponieważ drenaż może zadziałać wtedy w odwrotny sposób, tzn. do zbiornika będzie nachodzić woda gruntowa i zbiornik będzie cały czas pełny. Pod linkiem http://skarzysko-kamienna.fabeton.pl/ znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Dziękuję za Wasze wskazówki. Nie wiem, czy tam, gdzie będę mieszkać, będzie można zamontować szambo dwukomorowe, ale najchętniej zdecydowałabym się na taki wybór.

Re: Z czym wiąże się użytkowanie szamba?

Polecam Ci skontaktować się z dobrym producentem szamb, np. tym, którego dane kontaktowe znajdują się pod adresem internetowym http://kamienna-gora.fabeton.pl/. Sądzę, że będzie w stanie Ci doradzić, który zbiornik okaże się najlepszy w przypadku Twojej posesji.