Topic: Alkoholik, który nie chce pomocy

W mojej rodzinie chyba jest przypadek osoby uzależnionej od alkoholu, która burzy spokój rodziny, demoralizuje dzieci, a ostatnio straciła pracę. Nikt nie wie co robić, jak pomóc tej rodzinie? Jakie istnieją metody leczenia? Może polecicie jakiś ośrodek?

Re: Alkoholik, który nie chce pomocy

A czy alkoholizm u tej osoby został stwierdzony? Czy ktoś z nią próbował rozmawiać o tym problemie? Czy byliście już u jakiegoś specjalisty? Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości polecam artykuł na stronie alkoholterapia.pl/uzaleznienie-od-alkoholu-objawy-i-przebieg-choroby gdzie skrupulatnie są opisane wszystkie fazy tej wyniszczającej choroby. Jest to strona ośrodka leczenia uzależnień – pomogli mojemu wujkowi, jestem pewna że pomogą i wam. Warto się też do nich wybrać po radę jak sobie poradzić z tym problemem i jak przekonać alkoholika do leczenia.

Re: Alkoholik, który nie chce pomocy

Moim zdaniem macie do czynienia z chorobą alkoholową a przesłanki o których mówisz mogą kwalifikować do przymusowego leczenia na oddziale zamkniętym. Również polecam ośrodek Agnus. A na początek artykuł na stronie alkoholterapia.pl/oddzial-zamkniety-przymusowe-leczenie gdzie znajdziesz niezbędne informacje o tej metodzie leczenia.

Re: Alkoholik, który nie chce pomocy

Przekonanie osoby uzależnionej leczenia jeśli ta nie widzi problemu jest bardzo trudne i może jeszcze bardziej negatywnie odbić się na rodzinie. Proponuję sobie zadać pytanie czy ta osoba jest tego warta, podejmowania takiego ogromnego wysiłku przez całą rodzinę. Ja wspierałam męża przez ponad 5 lat, a potem jedno zdarzenie rozpieprzyło całe moje życie… i nie mam siły na powtórną walke…

Re: Alkoholik, który nie chce pomocy

Nie można tak generalizować – owszem jednym się udaje, a innym nie… ale próbować trzeba, zwłaszcza jeśli się kogoś kocha.