Topic: Rodzaj oświetlania do salonu

Hej. Jestem w trakcie urządzania mojego pierwszego, własnego mieszkania i nie mogę zdecydować się na oświetlenie, tzn. te wszystkie lampy wiszące do salonu wydają mi się bardzo podobne, albo przeprojektowane i tandetne, albo zbyt „oszczędnościowe”.Chciałabym jednak osiągnąć domową atmosferę, każdy element się przecież liczy… Tak szczerze mówiąc, to nie znam się na lampach, słyszałam gdzieś, że lampy ledowe sufitowe są dobre, czy to prawda?Jak długo świecą, bo nie bardoz uśmiecha mi się wzywać tatę do pomocy co miesiąc? Dzięki za pomoc smile

Re: Rodzaj oświetlania do salonu

O rany, dziewczyno, trochę samodzielności. Wiele osób poleca ledy, ale też bierz pod uwagę, że one potrafią być dużo droższe, a wydajność zależy od tylu parametrów, że to materiał na licencjat co najmniej.

Re: Rodzaj oświetlania do salonu

Ja mam aquaformy w korytarzu i nie muszę się wspinać co miesiąc na stołek, by je wymienić tongue kupwałam na tej stronie: mariner-lampy.pl/pl/i/Aquaform/24, jest wiele wzorów, w mojej opinii niei są tandetne smile specjalnie szukałam czegoś, co będzie polskiej produkcji, trzeba wspierać nasz rynek smile Co do salonu, to przy samej kanapie mam dwa kinkiety, model się nazywał „ARM” jeśli się nie myle.

Re: Rodzaj oświetlania do salonu

Hemm… a nie potrafisz sama wymienić żarówki? Bez przesady, to proste jak zawiązanie buta (no dobra, kontrowersyjny przykład, moja sześcioletnia córka by się z tą prostotą nie zgodziłą). Trudno tak oszacować, ile będzie świeciła żarówka, bo to zależy od wielu czynników, ale dla większości diod LED podaje się, że mogą dawać światło od 36 do 60 tysięcy godzin non stop (czyli max 7 lat).